تزریق ژل:هزینه،کاربردها و عوارض

تزریق ژل و یا فیلرها یکی از روش‌هایی است که برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست صورت و یا سایر قسمت‌های بدن استفاده می‌گردد. با وجود اینکه این جراحی زیبایی تا حدودی به تزریق چربی شباهت دارد، اما در برخی موارد اصلی با یکدیگر متفاوت هستند. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با مهمترین نکاتی که در رابطه با عوارض و مراقبت بعد از تزریق ژل باید بدانید، آشنا کنیم.

تزریق ژل

تزریق ژل چیست؟

بهترین روش برای کاهش میزان چین و چروک صورت استفاده از موادی است که به صورت طبیعی در ساختار پوست وجود دارند. تزریق ژل یکی از روشهای رایج برای کاهش چین و چروک و جوانسازی پوست است که از مواد طبیعی مانند اسید هیالورونیک ساخته شده است. این ماده که به صورت طبیعی در پوست صورت وجود دارد، مسئولیت حفظ رطوبت و طراوت پوست بدن را به عهده دارد.

زمانی که ژلی با این ساختار به پوست تزریق می‌شود، حجم پوست ناحیه مورد نظر افزایش می‌یابد. بعد از مدتی این ماده با مواد طبیعی که در ساختار پوست وجود دارد ادغام می‌شود و بافت پوست ترمیم شده و بهبود پیدا می‌کند.

البته در حال حاضر برای این عمل زیبایی و جوانسازی از انواع پرکننده‌ها(فیلرها) با ساختار متنوعی استفاده می‌گردد. که هیچ کدام به دلیل برخی از عوارض احتمالی که دارند، به اندازه این نوع ژل محبوبیت ندارند.

فیلم تزریق ژل به لب
 

 

تزریق ژل دائمی چیست؟

معمولا ژلهایی که برای تزریق استفاده می‌شوند در دو دسته دائمی و موقتی قرار داده می‌شوند. ژل‌های موقتی از موادی تشکیل شده‌اند که ساختاری مشابه با مواد درونی پوست و بدن داشته و در نتیجه بعد از مدتی به راحتی جذب بدن پوست می‌شوند. در حالی که ژلهای دائمی به دلیل ساختاری که دارند خیلی دیرتر جذب شده و معمولا مشکلات جدی را برای فرد ایجاد می‌کنند.

همین مسئله باعث می‌شود که بدن این ماده را به عنوان یک عامل خارجی و بیگانه شناسایی کند و در نتیجه به آن واکنش نشان دهد. بر همین اساس، بسیاری از پزشکان تزریق ژل دائمی را توصیه نمی‌کنند.

 

 

تزریق ژل چگونه انجام می شود؟

هدف اصلی از تزریق ژل به قسمتهای مختلف بدن مانند لب، جبران حجم از دست رفته ناحیه مورد نظر است. چرا که با افزایش سن معمولا میزان کلاژن پوست کاهش پیدا می‌کند و پوست حالت خستگی و افتادگی پیدا می‌کند. برای این کار معمولا از سوزن نازکی استفاده می‌شود.

به طور معمول برای تزریق از بی حسی موضعی استفاده می‌گردد. اما بسته به شرایط بیمار و ناحیه‌ای که ژل باید به آن تزریق شود احتمالا شرایط بی حسی نیز تغییر پیدا می‌کند.

یکی از رایجترین سوالاتی که زنان از ما دارند این است که آیا تزریق ژل لب درد داره یا نه

همانطور که گفته شده هنگام تزریق معمولا کمی سوزش احساس می‌شود که البته با استفاده از کرم‌های بی حسی قابل کنترل است.

در چه موارد پزشکی می‌توان از تزریق ژل استفاده کرد؟

به طور معمول از ژل و فیلرها برای کاهش اثرات پیری مانند چین و چروک استفاده می‌گردد.

اما این روزها از این روش برای سایر مواد زیبایی مثل ایجاد گونه، زیباتر شدن بینی و همچنین سایر قسمت‌های بدن مانند دست، گردن و ... استفاده می‌شود.

برخی از مهمترین کاربردهای این روش جراحی زیبایی عبارت است از:

تزریق ژل به صورت

تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت‌های صورت است که برای هر فردی خصوصا زنان از اهمیت زیادی برخوردار است. برخی مواقع با افزایش سن و برخی مواقع به دلایل مادرزادی، حجم لب افراد آنچنان که مورد علاقه‌شان است، زیاد نیست. خوشبختانه برای حل این مسئله می‌توان از تزریق ژل در لب استفاده کرد که نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد. بنابراین اگر می‌خواهید تزریق ژل لب طبیعی انجام دهید باید دکتری را انتخاب کنید که با روند انجام این کار و منطقه‌ای که تزریق باید انجام شود به خوبی آشنایی داشته باشد. اگر در این رابطه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید از فیلم این عمل جوانسازی استفاده کنید که به وفور در کانالهای آپارات و یوتیوب وجود دارد استفاده کنید.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

لب یکی از حساسترین قسمت‌هایی است که مراقبت‌های خاصی را بعد از انجام تزریق به خود اختصاص داده است. با توجه به حجم خونرسانی که در لب انجام می‌شود معمولا کبودی بعد از تزریق ژل در لب رایج است. به همین دلیل بهتر است که قبل از انجام تزریق، سرعت خونرسانی را کم کرده تا کبودی احتمالی را کم کنید.

برای انجام این کار می‌توانید از کیسه های یخ استفاده کنید که البته بعد از انجام تزریق باز هم باید انجام شود.

عوارض تزریق ژل به لب

به طور کلی عوارض خاصی بعد از این عمل جوانسازی وجود ندارد جز مواردی که فرد نکات مراقبتی لازم را رعایت نکرده است. بنابراین برخی از عوارض در این شرایط عبارت هستند از:

  • کبودی
  • تورم
  • خونریزی
  • درد
  • نامتقارن بودن لبها

قیمت تزریق ژل لب

زمانی که صحبت از عملهای جراحی می‌شود بسیاری از افراد نگران هزینه انجام این کار هستند. قیمت این روش بسته به نوع ژلی و مقداری که انتخاب می‌کنید متفاوت است. به عنوان مثال هزینه تزریق فیلر لب ۱ سی سی با حجم‌های دیگر متفاوت است. بنابراین برای اطلاع از هزینه انجام این کار با مشاوران ما تماس بگیرید.

تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده

خط خنده یکی از چین و چروکهایی است که به مرور زمان در بسیاری از افراد صرف نظر از سنی که دارند ایجاد می‌شود. تزریق ژل برای خط خنده یکی از روشهایی است که برای افزایش زیبایی بسیاری از افراد، چه مردان و چه زنان انجام می‌دهند.

تزریق ژل گونه

برای افزایش حجم گونه و افزایش زیبایی صورت، تزریق ژل در گونه یکی از روشهایی است که استفاده می‌گردد. برای تزریق فیلر به گونه درست مانند تزریق در لب نیاز به تخصص زیادی است چرا که اگر در محل مناسبی انجام نشود علاوه بر عدم تقارن و مشکلات ظاهری فرد دچار مشکلات دیگری مانند عفونت نیز می‌شود.

تزریق ژل زیر چشم

کبودی و تیرگی زیر چشم و چین و چروکی که در ناحیه اطراف چشم ایجاد می‌شود از جمله رایج ترین علائم افزایش سن در افراد است. اگر شما هم به دلیل رژیمهای لاغری چربی زیر چشم خود را از دست داده‌اید و از ظاهر کنونی زیر چشمتان رضایت ندارید، می توانید عمل تزریق ژل زیر چشم را امتحان کنید.

با تزریق فیلر به زیر چشم می‌توانید فرآیند تولید کلاژن را تسریع کرده و بعد از مدتی نزدیک به ۲ هفته شاهد از بین رفتن گودی و تیرگی زیر چشمتان باشید.

تزریق ژل به بینی

آیا تا کنون اسم تزریق ژل به بینی را شنیده‌اید؟ آیا می‌دانید که برای از بین بردن قوز روی بینی می‌توانید این عمل زیبایی را امتحان کنید؟ این عمل جوانسازی روی بینی یکی از عملهایی است که این روزها توجه بسیاری را به خود جلب کرده است چرا که بدون نیاز به تیغ جراحی می‌توان ظاهری که مورد نظرتان است را به بینی داد البته به شرط آنکه پزشک به خوبی با ساختار بینی شما و آنچه که شما مد نظر دارید آشنایی داشته باشد و بداند که تزریق را به کدام ناحیه باید انجام دهد.

تزریق ژل باسن

اگر جذابیت ظاهری برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است، می توانید برای خوش فرم کردن و بزرگ کردن باسنتان از روش تزریق ژل استفاده کنید.

تزریق ژل به واژن

جوانسازی ناحیه تناسلی چه در مردان و چه در زنان از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که به طور مستقیم بر میزان رضایت طرفین از رابطه جنسیشان تاثیرگذار است. برای جوانسازی واژن می‌توانید تزریق ژل را امتحان کنید. در بسیاری از موارد، این کار موجب تنگ شدن واژن نیز شده علاوه بر اینکه چین و چروک و افتادگی‌های این ناحیه را از بین می‌برد.همچین میتوانید همزمان با تزریق فیلر به ناحیه بیکینی از دیگر روش های زیبایی واژن مانند جوانسازی واژن با عمل لابیاپلاستی یا روشن کردن ناحیه بیکینی با لیزر استفاده نمایید.

تزریق ژل به نقطه g

نقطه جی به ناحیه‌ای از اندام تناسلی زنان گفته می‌شود که تحریک آن موجب می‌شود فرد از رابطه جنسی‌اش لذت بیشتری برده و به ارگاسم برسد. تزریق ژل به این ناحیه باعث می‌شود که زن به سرعت به ارگاسم رسیده و از رابطه لذت بیشتری ببرد.

تزریق ژل به اندام تناسلی مردان

به همان اندازه که اندام تناسلی زن برای داشتن رابطه جنسی سالم و بالذت موثر است، اندام تناسلی مرد نیز باید وضعیت مطلوبی داشته باشد. معمولا زمانی از تزریق ژل به اندام تناسلی مردان استفاده می‌شود که فرد متقاضی افزایش و بزرگ کردن اندامش باشد.
البته ما در کلینیک زیبایی بلوتاچ این عمل زیبایی را برای افزایش سایز اندام تناسلی آقایان را انجام نمی دهیم و فقط جهت آشنایی شما عزیزان در اینجا ذکر شده است.ولی دپارتمان اورولوژی کلینیک بلوتاچ، درمان اختلال نعوظ با استفاده از شاک ویو تراپی را ارائه می کند.

بزرگ کردن سینه با تزریق فیلر و چربی

تزریق ژل سینه

برای افزایش حجم و خوش فرم کردن سینه‌های زن روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترینشان تزریق ژل به سینه است. انجام این تزریق به افرادی توصیه می‌شود که به دنبال افزایش یک سایز سینه هستند و یا بعد از دوران بارداریشان می خواهند ساختار قبلی سینه‌هایشان را داشته باشند.

مراقبت بعد از تزریق ژل

با توجه به اینکه عمدتا تزریق ژل به صورت انجام می‌گیرد بسیار مهم است که روش‌های مراقبت از عمل انجام شده مطلع بود تا از عوارض احتمالی انجام این کار جلوگیری کرد.

  • عدم انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین
  • ماساژ ندادن نواحی که به آنها ژل تزریق شده است.
  • از آب گرم و به طور کلی گرم کردن ناحیه مورد نظر خودداری کنید.
  • برای کاهش تورم از کیسه یخ استفاده کنید

تفاوت بین پرکننده‌ها و بوتاکس چیست؟

با وجود اینکه پرکننده‌ها و بوتاکس هر دو برای کاهش اثرات پیری استفاده می‌شوند، تفاوت‌هایی هم با یکدیگر دارند. از پرکننده‌ها معمولا برای افزایش حجم پوست صورت استفاده می‌گردد در حالی که بوتاکس با از بین بردن موقت سیگنال‌های عصبی در عضله ناحیه مورد نظر، برای مدتی فرآیند ایجاد چین و چروک را به تعویق می‌اندازد.

بهترین مارک ژل برای تزریق صورت چیست؟

بسته به ناحیه‌ای که قصد تزریق به آن را دارید، بهترین مارک ژل برای تزریق صورت متفاوت خواهد بود. برخی از مارک های معمول استفاده شده و شناخته شده عبارتند از Juvederm  ژویدرم یا، Belotero، Restylaneو Teosyal.
که در این بین ژل ژویدرم از اعتبار بیشتری برخوردار است.

عوارض تزریق ژل چیست؟

هر عمل جراحی با عوارض منحصر به خودش همراه است. به طور کلی زمانی که تزریق به ناحیه مورد نظر انجام می‌شود، کمی تورم، قرمزی و حساسیت و کبودی بعد از تزریق ژل طبیعی است البته اگر تنها برای چند روز به طول انجامد.

عوارض تزریق ژل برای مدت زمانی طولانی چیست؟

بسته به نوع ژلی که شما استفاده می‌کنید میزان عوارض و زمان ظهور آنها متفاوت است. اما به طور کلی زمانی که از پرکننده‌های طبیعی با اسید هیالورونیک استفاده می‌شود، با توجه به اینکه این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد، عوارض خاصی در دراز مدت به همراه ندارد.

توجه: البته بعضی وقت ها با توجه اینکه شما کلینیک خوبی را برای تزریق فیلر انتخاب نکرده اید و از مارک های غیر معتبر استفاده کرده اید، ممکن است نیاز باشد تا عمل تخلیه ژل برای شما انجام شود.

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

میزان ماندگاری تزریق به شرایط جسمانی شما و واکنش بدنتان بستگی دارد. به طور معمول ماندگاری ژل تزریق شده بین ۶ الی ۱۸ ماه متغیر است.

هزینه تزریق ژل چقدر است؟

هزینه تزریق ژل لب و یا تزریق به نواحی دیگر بدن بسته به نوع ژل و مقدار مورد نیاز متفاوت است. بنابراین برای آگاهی از هزینه این روش جوانسازی می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

تزریق ژل یا prp

 اینکه تزریق ژل برای شما بهتر است یا تزریق چربی به شما بستگی دارد! معمولا ماندگاری ژل از چربی بیشتر است چرا که چربی از بافت بدن خود فرد بوده و به سرعت جذب بدن می‌شود. در حالی که ژلها ماندگاری بیشتری داشته ولی معمولا عوارض جانبی بیشتری دارند چرا که دقیقا با بافت بدن همخوانی ندارند.

از طرف دیگر ممکن است که فرد به اندازه کافی چربی نداشته باشد و در نتیجه برای جوانسازی نیاز به جایگزین‌های دیگر مانند ژل داشته باشند.

با وجود اینکه تصمیم نهایی به خودتان بستگی دارد، اما بهتر است که با استفاده از نظر پزشک متخصص تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما بهتر است.

مخاطبین گرامی از همراهی شما تا انتهای این مقاله سپاسگزاریم. اگر برای نحوه انجام تزریق ژل سوالی دارید، می‌توانید زیر همین مطلب سوال، نظر و یا پیشنهاد خود را مطرح کنید یا از طریق شماره‌های موجود در سایت با مشاوران پزشکی ما در ارتباط باشید.


مقالات پیشنهادی

ارسال سوال و دیدگاه

سوالات کاربران

1: مهرنوش:سلام شما از چه برندهایی برای تزریق ژل و فیلر استفاده میکنید؟

ما اکثر برندهای معتبر و دارای تاییدیه رو داریم مثل ژوویدرم فرانسه، ال جی کره و ...