بهترین لیزر موهای زائد-مزایا، معایب و هزینه ها

 مسئله ای که بیشتر مردم در مورد رفع موهای زائد با لیزر در مورد آن صحبت می کنند درد است. وقتی با دوستان خود در میان گذاشتم که می خواهم لیزر انجام دهم، آن ها به من هشدارهایی از این قبیل می دادند که، درد آن ده برابر موم و اپلاسیون است و یا این که درد آن حتی بیشتر از تتو زدن است. ولی همه ی آن ها بلافاصله بعد از این جمله ها عنوان می کردند، که درد کشیدن برای چند دقیقه ارزش آن را دارد که زود زود مجبور نباشی اصلاح یا اپلاسیون انجام بدی. با توجه به این گفته ها اولین وقت لیزر را گرفتم. به خاطر استرس کمی که داشتم با نواحی کوچکی از بدن مثل زیر بغل شروع کردم که از نوجوانی برای زدن موهای این ناحیه از تیغ استفاده می کردم. 

بهترین لیزر موی زائد واژن

برای اولین بار از دستگاه Motus AX که لیزر الکساندرایت جدید و قوی ترین نوع آن است شروع کردم، که نه تنها گفته می شد برای همه ی انواع رنگ پوست موثر است بلکه دردی هم به همراه ندارد. با این حال نسبت به این گفته ها شک داشتم. ولی همین که اپراتور شروع به کار کرد تنها حسی که داشتم این بود که انگار لیوانی از یخ روی پوست من بالا و پایین می شود و بدین گونه بود که متقاعد شدم درمان را ادامه دهم. درمان تنها کمتر از 5 دقیقه زمان برد و هیچ احساس دردی نداشتم. آستانه ی تحمل درد من بسیار پایین است تا حدی که بند انداختن و یا موچین کردن تنها یک تار مو، من را به گریه می انداخت.

یک ماه گذشته و 70% موهای زبر و ضخیم زیر بغل من ناپدید شده اند. هیچ وقت این موها انقدر نرم نبودند و خیلی از این مسئله خوشحالم. با این که هنوز باید با تیغ اصلاح کنم، هیچ موی زیر پوستی ندارم و یا برآمدگی هایی بر روی پوستم به خاطر زیر پوستی شدن مو وجود ندارد. باید 3 تا 5 جلسه ی دیگر نیز درمان را ادامه دهم تا بقیه ی موها از بین بروند و می خواهم خط بیکینی و حتی پاها و دست ها و پشت لبم را نیز لیزر کنم. نظر من کلا راجع به لیزر عوض شده است.
این صحبت ها حاصل تجربه شخصی kristina rodulfo یکی از ژورنالیست های مجله معتبر زیبایی elle در مورد استفاده از لیزر رفع موهای زائد Motus Ax می باشد که درسایت این نشریه چاپ شده است.

بهترین لیزر موهای زائد چیست؟

موثرترین لیزر برای زدودن موهای زائد از نظر عموم لیزر الکساندرایت می باشد. با این حال، از آن جایی که برای انواع پوست های با رنگ تیره تر ممکن است ایجاد خطر کند، به طور جهانی از آن استفاده نمی شود. به همین دلیل در این جا Motus AX که از تکنولوژی Moveo استفاده می کند معرفی می شود.
Motus AX اولین لیزر الکساندرایت با سرعت بالاست که برای انواع پوست های تیره تر نیز استفاده می شود و به این ترتیب می توان از تاثیر طول موج الکساندرایت استفاده کرد. تکنولوژی به کار رفته درموتوس، Moveo  (در ایتالیایی به معنی حرکت می باشد) است که سری(هندپیس) خنک کننده ای می باشد که از دست دادن انرژی به پوست را کاهش داده و به این ترتیب انتقال انرژی را موثرتر و کاراتر خواهد کرد.

جزئیات مربوط به طراحی متفاوت:

 •  سر 20 میلی متری
 •  خنک کردن در هنگام تماس با پوست
 •  انتقال انرژی دو برابر به پوست
 •  تکنولوژی الکساندرایت با سرعت بیشتر

راه حلی متفاوت برای رفع موی های زائد

 •  بدون درد
 •  سریع و یکنواخت
 •  موثر برای گستره ی وسیعی از انواع پوست ها
 •  برای رسیدن به نتایج بلند مدت نیاز به درمان به مدت کوتاه تر و کمتری می باشد
  Motus AX توسط شرکت ایتالیایی DEKA که سازنده ی برتر لیزر زیبایی در اروپا می باشد ساخته شده است.

مزایای الکساندرایت (بدون نواقص)

Motus AX با تکنولوژی Moveo برای برطرف کردن محدودیت ها و مشکلات الکساندرایت 755 nm برای از بین بردن موهای زائد طراحی گردیده است. تکنولوژی Moveo در نواحی خاص بدن از حرکات ساده و یکنواخت استفاده کرده و به دلیل سری 20 mm آن به سرعت می تواند موهای زائد را از بین ببرد. تکرار لیزر در ناحیه ی کوچکی از بدن منجر به حرارت دادن تدریجی نقاط مهمی از مو شده که در نهایت منجر به تخریب آن شده و برای بیمار درد و خطری ندارد.

لیزر رفع موهای زائد بدون درد و جای سوختگی

بهینه شدن انرژی در لیزر جدید موهای زائد

انرژی که از اکثر سیستم های لیزری متصاعد می شود و دارای طول موج های مرئی و مادون قرمز می باشند توسط پوست منعکس شده و انرژی ای که در نهایت برای مقاصد درمانی مورد استفاده قرار می دهد را کاهش می دهد. قطعه ی دستی Moveo به گونه ای طراحی شده که این مشکل را حل کرده و 100% انرژی جذب خواهد شد و بدین ترتیب انتقال انرژی به نسبت سیستم های لیزر استاندارد دو برابر می شود.

تجربه ی منحصر به فرد بیمار Deka Motus AX سریع ترین الکساندرایتی می باشد که درمان با آن برای بیمار بدون درد و ناراحتی بوده و درمان های سریع تر و کوتاه تری برای رسیدن به نتایج مطلوب لازم است. ناحیه ی گسترده تر بدن در کم تر از 5 دقیقه درمان می شود و با استفاده از تکنولوژی Moveo، خطر عوارض جانبی تقریبا وجود نداشته و نسبت به دیگر سیستم های موجود بسیار کم تر است.
Motux AX با سیستم خنک کننده ای نیز مجهز گردیده که می تواند به راحتی بیشتر بیمار کمک کند.

 

چند توصیه به داوطلبین لیزر موهای زائد:

بهتر است برای این کار به کلینیک پوست مراجعه کنید

بهتر است برای داشتن بی خطر ترین تجربه برای جلوگیری از بوجود آمدن زخم و دیگر خطرات به کلینیک پوست مراجعه کنید. مردم گمان می کنند که چون کاری مشابه اپلاسیون و دیگر روش هاست می توان به مراکز دیگر مراجعه کرد و بعضی مراکز وجود دارند که افرادی غیر مجرب و تعلیم ندیده این کار را انجام می دهند و در واقع مهم است که کدام مرکز را برای رفع موهای زائد با لیزر انتخاب می کنید.

حداقل یک ماه قبل از لیزر نباید ناحیه ی مورد نظر را موم بیاندازید.

این مسئله در مورد بند انداختن و دیگر روش هایی که مو را از ریشه می کنند صادق است. باید فقط از تیغ برای شیو کردن استفاده کنید و باید ناحیه ی مورد نظر را به طور کامل شیو کنید. دلیل این کار این است که برای موثر هدف قرار دادن لیزر، مو باید ریشه ی خود را به همراه داشته باشد.

با اپراتور خود صادق باشید

در صورتی که از آنتی بیوتیک، داروهای از بین بردن آکنه، و یا محصولاتی که پوست شما را به آفتاب حساس می کند استفاده می کنید، آن را با اپراتور خود در میان بگذارید. همچنین در صورتی که آسیب های پوستی مثل هرپس دارید، آن را با اپراتور خود در میان بگذارید چرا که نور لیزر می تواند آن را فعال کند و بهتر است از این مسئله جلوگیری کرد.

در مورد انواع لیزرهای موی زائد اطلاعات داشته باشید

لیزر Motus AX که ما در بلوتاچ استفاده می کنیم نوعی لیزر الکساندرایت هست  که یکی از سه تکنولوژی زدودن موهای زائد با لیزر می باشد که قوی ترین آن ها نیز می باشد. دومین دستگاه قوی لیزر دیود می باشد و ضعیف ترین و بی خطر ترین لیزر Nd:YAG است که معمولا برای افرادی توصیه می شود که پیگمنت بیشتری در پوست خود دارند. این سه طول موج لیزر به لیزرهای برندهای مختلف ادغام می شوند.مثل این که دستمال کاغذی مورد استفاده ی شما یا پنبه ریز است و یا سافتلن، و ممکن است با هم تفاوت های اندکی داشته باشند ولی اساسا یکی هستند.Motus به گونه ای است که هم الکساندرایت است و هم آنقدر بی خطر است که برای پوست های تیره تر هم استفاده می شود.

بهترین لیزر برای از بین بردن موهای زائد

رنگ پوست فاکتور مهمی در زدودن موهای زائد با لیزر است

عملکرد زدودن موهای زائد با لیزر بدین گونه است که اشعه دقیقا جذب رنگ سیاه می شود. به همین دلیل، نواحی ای که سیاه و یا نزدیک سیاه، مثل قهوه ای، هستند انرژی را جذب می کنند و لیزر ناگهان گرم شده و ریشه را تخریب می کند. در صورتی که شخصی ملانین کمتری در پوست خود داشته باشد، احتمال نفوذ لیزر مستقیم به فولیکول مو بیشتر است. در صورتی که شخصی پوست تیره تری داشته باشد، کنتراست کمتری بین رنگ پوست و فولیکول مو خواهد بود. برای این افراد باید از انرژی کمتر طی جلسات بیشتر استفاده کرد.

تعداد جلسات لازم برای رفع موهای زائد چند جلسه است؟

تعداد جلسات استاندارد برای زدودن موها، 7 جلسه است.در هر زمان، یکی از شش مو در فاز رشد قرار دارد که به آن فاز آناژن گفته می شود و تنها آن موها هستند که انرژی لیزر را تا ریشه جذب کرده و برای همیشه از بین می روند. نیاز به تکرار جلسات وجود دارد تا همه ی موها از بین بروند. بعد از شش هفته دوباره جلسات تکرار می شوند و موهای دیگری در فاز رشد هستند و تا زمانی این کار تکرار می شود تا حدود 85 الی 90 درصد موها کاملا از بین بروند.

پروسه ی زدودن موها سریع است

برای نواحی کوچکتر مثل زیر بغل، پروسه ی درمان 5 دقیقه و حتی کمتر طول می کشد و نواحی بزرگتر مثل ران و پا ها هر جلسه حدود نیم ساعت زمان می برد.

آیا لیزرموهای زائد درد دارد؟

در صورتی که از لیزر Motus AX استفاده می کنید، دردی را تجربه نخواهید کرد ولی در غیر این صورت درد خواهید داشت. اپراتورها معمولا از کرم های بی حسی، دستگاه های خارجی که هوای سرد بیرون می دهند استفاده می کنند و یا به فرد توصیه می کنند از Advil استفاده کنند ولی با این حال ممکن است باز هم احساس درد کنید.

آیا سایر لیزرهای  رفع موی زائد موجود در بازار نیز بدون درد می باشد؟

خیر سایر سیستم های لیزری مثل Nd- YAG و IPL  و دیود  همگی درد دارند و از سیستم لیزر الکساندرایت نیز تنها همین دستگاه MotusAx بدون درد می باشد.

مراقبت بعد از درمان بسیار راحت است

می توانید از مرکز درمانی بیرون بیایید بدون اینکه احساس کنید تفاوتی ایجاد شده است. بعد از چند هفته بین جلسات موها می ریزند. بیماران باید حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنند و دوش آب ولرم بگیرند. بیماران می توانند هفته ای یک بار از کرم لایه بردار استفاده کنند تا به این ترتیب از رشد موهای زیر پوستی محل تحت درمان جلوگیری کنند.

رفع موی زائد برای کدام نواحی مورد استفاده قرار میگیرد؟

زدودن موها با لیزر می تواند برای هر ناحیه از بدن مورد استفاده قرار گیرد ولی ممکن است نیازمند جلسات بیشتری باشد. دو ناحیه از بدن که مو به طور کامل از بین نمی رود، صورت و دور سینه است چرا که این نواحی تحت کنترل هورمون می باشند. در مورد صورت زنان، تعداد جلسات مورد نیاز در واقع بی انتهاست. هر سال باید جلسات زدودن موی این نواحی را تکرار کنید چرا که فولیکول های جدیدی ایجاد می شوند که باید آن ها را مدیریت کرد. ولی نواحی دیگری مثل پاها، زیر بغل و واژن با افزایش سن مستعد از دست دادن مو ها می باشند. موهای لیزر شده در این ناحیه باز نمی گردند و بعد از درمان با لیزر دوباره رشد نمی کنند.

آیا لیزر موهای زائد خطر دارد؟

لیزر مطمئن ترین روش در برطرف کردن موهای زائد بدن است چرا که فقط جهت نفوذ در ریشه مو طراحی شده است.بنابراین برای بقیه قسمت های بدن شما، عامل مخربی محسوب نمی شود، در عملیات درمانی لیزر مراقبت های لازم انجام می شود تا پوست اطراف صدمه ای نبیند. ماده ای که به مو رنگ می دهد ملانین نام دارد.این ماده نور را از لیزر جذب کرده و آن را تبدیل به حرارت می کند، این حرارت به اندازه ای است که مکانیسم رشد مو را غیر فعال کرده و از کار می اندازد و به این ترتیب باعث از بین رفتن فولیکول مو می شود. درست است که در این روش نیاز به چندین مرحله درمان است اما مطمئناً بیشترین اثر را بر روی موهایی که در مرحله رشد هستند، دارد. از طرفی لیزرها سریع تر عمل می‌کنند و در مقایسه با تکنیک ها و روش های دیگر مانند اپلاسیون، بی رنگ کردن، کندن، اصلاح کردن با تیغ ، ژیلت و الکترولیزر در کاهش تعداد موها تقریبا نتیجه کار دائمی است.

بهترین لیزر موهای زائد برای پاها و باسن و پشت لب

مهمترین مزیت موتوس ax نسبت به سایر لیزرها چیست؟

برای اولین بار، زنان و مردان همه ی نژادها و قومیت ها یا همه ی انواع تیپ های پوستی از 1 تا 6 می توانند از لیزر الکساندرایت Motus AX استفاده کنند. این روش امروزه موثرترین گزینه ی درمانی برای رفع موهای زائد می باشد.مهمترین مزیت های لیزر موتوس ax عبارتند از:

 • بدون درد
 • بدون سوختگی
 • بدون نیاز به زمان استراحت
 • مناسب برای همه تیپ های پوستی از 1 تا 6
 • از بین بردن موهای نازک و روشن
 • دارای هندپیس اختصاصی

آیا این لیزر رفع موهای زائد برای موهای زیرپوستی هم جواب می دهد؟

بله یکی از راه های از بین بردن موهای زیر پوستی لیزر موتوس هست.بهترین روش جهت جلوگیری از ایجاد موی زیر پوستی اصلاح موهای زائد در جهت رویش آنها می باشد همچنین پس از اصلاح می توان با روغن زدن به پوست و یا استفاده از نرم کننده از ایجاد عفونت در فولیکول مو و زیر پوستی شدن مو جلوگیری به عمل آورد.

آیا لیزر موتوس ax برای موهای خیلی نازک کرکی هم جواب می دهد؟

بله،هندپیس تماسی(moveo)کرکی ها رو هم پوشش میدهد.

آیا خانم های باردار هم  می توانند لیزر انجام بدهند؟

خیر، به علت عدم تعادل هورمونی در این دوران، باید لیزر را بعد از بارداری و شیردهی انجام دهند.

کسانی که دچار بیماریهایی مثل زگیل تناسلی هستند هم می توانند لیزر کنند؟

خیر، ابتدا باید درمان شوند بعد لیزر انجام دهند.

آیا این لیزر برای پوست های تیره هم جواب می دهد؟

بهترین دستگاه با طول موج الکساندرایت که مناسب پوستهای تیره میباشد دستگاه موتوس ax میباشد و قطعا نتیجه خواهید گرفت.

لیزر کل بدن چند دقیقه طول می کشد؟

بسته به لاغر و چاق بودن افراد بین ۵۰ تا ۷۰ دقیقه طول خواهد کشید.

آیا لیزر باعث روشن شدن پوست هم میشود؟

بله با کاهش فولیکول های مو،پوست روشن تر میشود

آیا قبل از لیزر می توان اپلاسیون کرد؟

خیر فقط باید با تیغ یا ژیلت شیو انجام شود.

فیلم لیزر بدون درد موهای زائد

 

هزینه رفع موی زائد چقدر می باشد؟

این نوع موزدایی نیازمند پول نسبتا بیشتری نسبت به سایر روش های رفع موی زائد می باشد و بسته به ناحیه ی تحت درمان قیمت ها متفاوت است ولی نتیجه ای که مشاهده می شود ارزشش را دارد.


مقالات پیشنهادی

ارسال سوال و دیدگاه

سوالات کاربران

1: زهرا:سلام،پوست من خیلی تیره هست،میخواستم بدونم لیزر شما جواب میده برای پوستای تیره؟

سلام عزیزم بله جواب میده

2: مهسا:ببخشید سوال من اینه که برای موهایی که زیر پوستی هستند چکار باید کنیم؟

سلام لیزر موتوس ax برای شما پیشنهاد میشه

3: حسام:چند جلسه لازمه؟؟

6 تا 7 جلسه

4: ساناز:میشه بگید هزینش چقد میشه برا کسی که خییییلی پر مو هست کل بدن

هزینه رو تماس بگیرید، چون در هر ماه تخفیف های لیزر مو داریم.برای خانم های پرمو فرقی نمیکنه هزینه ولی برای آقایون قیمت فرق داره

5: میلاد:سلام آیا بین جلسات لیزر رفع استریا، می توان لیز موهای زائد را انجام داد یا اینکه انجام این دو با هم تداخل داره؟ با تشکر از شما

با فاصله دو هفته باید انجام شود

6: zahra:سلام دستگاه شما از دایمود به روز تر است؟ دستگاه دایمود اصلا دردناک نیست و خیلی بیشتر نتیجه رضایت بخش داشته برای من

سلام لیزر الکس خیلی بهتر از دایود هست ولی امکان داره با توجه تایپ پوستی شما دایود برای شما بهتر جواب داده باشد